Nieuws uit het stagebureau december 2021

LOB dagen door thuis georganiseerd 

Op 15 en 16 november heeft een deel van onze leerlingen uit het 3e leerjaar een dag meegewerkt/meegekeken bij het werk van ouders/buren/familie of een andere plek gelinkt aan de thuissituatie. We kijken hier waardevol op terug. Op 21 maart is er nog een dag waarop dit zal plaatsvinden. Houd als thuisfront dus vooral de ogen en oren open om hierin een leuke plek te vinden. Oorspronkelijk stond 22 maart ook in de agenda als zo'n LOB (Loopbaanoriëntatie- en begeleiding) dag, maar deze komt te vervallen. We hopen op wederom een inspiratievolle dag op 21 maart! 

Nieuwe BES periode 

In de week van 6 december start voor een groep leerlingen uit het 4e leerjaar een nieuwe periode van de B(egeleide) E(xterne) S(tage ). Op de maandagen zal een groep leerlingen met stagebegeleider Machteld Troelstra naar Het Smaakpark gaan. Een prachtige, nieuwe horecaplek in Ede, waar gezond, lokaal en bewust eten centraal staat. Onze leerlingen helpen daar met het bereiden van frisdranken, voeding en voedingsprocessen en veel meer. Op dinsdag bezoekt een groep leerlingen met Machteld COBA. COBA is een bedrijf waar we al jarenlang een goede relatie me onderhouden. Bij COBA wordt productiewerk uitgevoerd. Grondstoffen die je in een eindproduct terug kan zien in winkels als Praxis, Gamma, Hornbach worden hier gemaakt. COBA focust zich op de bouwsector. Onze leerlingen helpen onder andere om verpakkingen klaar te maken en andere voorbereidende werkzaamheden voor verzending van een product. In deze tweede BES periode van het schooljaar zal stagebegeleider Machteld op woensdag naar het Arbeidscentrum van 's Heerenloo gaan. Ook hier wordt ingepakt en worden productieve werkzaamheden verricht, maar dan niet alleen gericht op de bouwsector. Zeker rondom de feestdagen komen er wel eens werkzaamheden aan bod gericht op bijvoorbeeld kerstpakketten. Uiteraard staan in deze groepsstages niet zozeer de vakgerichte handelingen centraal, maar de werknemersvaardigheden. We kijken weer uit naar een leerzame en leuke BES periode.